26 września 2018

Zastanawiasz się nad założeniem instalacji LPG w swoim aucie? Analizujesz, czy na pewno warto? Poznaj 4 największe zalety posiadania takie instalacji i zobacz, jak wiele możesz zyskać!

Jako specjaliści od LPG, zalet posiadania takiej instalacji widzimy zdecydowanie więcej, ale to już temat na kolejne wpisy. Chcesz poznać je osobiście? Zapraszamy do naszego warsztatu w Wirach! Wszystkich zabieganych, zachęcamy do kontaktu telefonicznego, chętnie opowiemy na wszystkie pytania!
Gotowi na poznanie największych naszym zdaniem plusów posiadania gazu w aucie? Zapraszamy do lektury naszego wpisu!

 1. Oszczędność

  Najczęstszym powodem montażu instalacji LPG w samochodzie są zyski finansowe. Gaz jest najtańszym paliwem dostępnym na rynku. Jego montaż zawsze skutkuje dodatkową gotówką w portfelu, a zwraca się ona tym szybciej, im więcej pokonujemy kilometrów.
  Im dalej jeździsz, tym więcej oszczędzasz
  Tak najkrócej można opisać zasadę, dzięki której jazda na gaz przynosi nam korzyści finansowe. Zasada działania tego mechanizmu jest bardzo prosta: na początku, samochód wykorzystuje swoje „naturalne” paliwo, czyli benzynę, ropę lub prąd, a na „rozgrzanym” silniku, przełącza się na gaz. Dlatego Twoje oszczędności rosną z każdym kolejnym kilometrem – zamiast nalewać do baku droższe paliwo, wybierasz ekonomiczne rozwiązanie.

  Przeprowadzanie symulacji zaoszczędzonych uprości podjęcie decyzji. Wystarczy spojrzeć na aktualne ceny ropy lub benzyny i porównać je z cenami gazu. Na pewno dobrze znasz swój samochód i wiesz, ile spala podczas trasy i jazdy w mieście. Pomyśl, ile kilometrów przejeżdżasz miesięcznie. Każda okazja w którą wyjeżdżasz w dłuższą trasę czy nawet pokonujesz drogę do pracy, jest okazją do zaoszczędzenia pieniędzy!
  Dodatkowe pieniądze, zawsze się przydadzą
  Żywym dowodem na popularność tej formy oszczędzania jest stale rosnąca liczba samochodów z instalacją LPG. Trend ten podchwycili producenci popularnych aut, montując w nich fabryczną instalację LPG.

  Wielość rozwiązań technologicznych, pozwala na założenie instalacji gazowej w większości modeli aut. Ważne, żeby zwrócić się z tym do specjalistów, posiadających dużą wiedzę i doświadczenie, w montażu tego typu instalacji. Tylko prawidłowo działająca, dopasowana do modelu silnika instalacja gazowa, będzie działała sprawnie i przynosiła Ci zyski.
  Zaoszczędzone pieniądze, wydaj na co chcesz. Szczerze polecamy zakup instalacji gazowej do drugiego auta. 😉
  Dla osób prywatnych i przedsiębiorców
  Instalacja LPG to sposób na oszczędzanie dla wszystkich! Niezależnie od tego czy jesteś osobą ;prywatną czy właścicielem firmy, jeżeli dużo jeździsz, możesz zyskać właśnie dzięki podróżowaniu na gaz. Instalacje gazowe to dobre rozwiązanie dla osób dojeżdżających do pracy lub członków rodziny i pokonujących często większą ilość kilometrów.

  kierowca w aucie na drodze

  Doskonale sprawdzi się także w samochodach służbowych – szczególnie dla mobilnych handlowców. Po co wydawać pieniądze na droższe paliwo, skoro można zainwestować je w rozwój firmy, zakup dodatkowego sprzętu czy premie dla pracowników? Montaż LPG sprawi, że wszyscy będą zadowoleni!

 2. Ekologia

  Coraz głośniej mówi się o zgubnym wpływie spalin samochodowych na środowisko. Ostatnie badania pokazują, że silniki Diesla, uważane powszechnie za najbardziej ekologiczne, ze względu na posiadany filtr cząstek stałych, emitują dużo większą ilość szkodliwych spalin, niż podejrzewano.
  Sposobem na powstrzymanie rosnącego zanieczyszczenia powietrza jest przesiadka na rower… … albo zamontowanie gazu w aucie. Udowodniono, że samochody z zamontowaną instalacja gazową, emitują mniejszą ilość spalin, niż te jeżdżące na ropę czy benzynę. Według przyjętych norm emisji spalin, samochody z LPG, emitują mniejszą ilość gazów cieplarniach, ze szczególnym uwzględnieniem dwutlenku węgla i azotu.

  dziewczynka z kwiatem

  Ekologiczność montażu LPG jest ceniona również za granicą. W niektórych dużych miastach obowiązuje zakaz wjazdu samochodem spalinowym do centrum w określonych godzinach. Za niedostosowanie się do panujących przepisów, kierowca może zostać ukarany grzywną.
  Z zakazu zwolnione są pojazdy ekologiczne – czyli właśnie te poruszające się na gaz i z napędem hybrydowym. Takie postępowanie ma na celu ograniczenie ilości spalin i smogu w dużych miastach.

 3. Optymalna forma paliwa

  Paliwo jakim jest ropa i benzyna znajdują się w stanie skupienia ciekłym, podczas gdy gaz jest dostarczany do zbiornika w optymalnej, czyli lotnej formie. Dzięki temu nie jest potrzebna dodatkowa praca Twojego samochodu, żeby przekształcić paliwo na optymalny stan skupienia.
  Forma gazu pozwala na łatwiejsze sterowanie procesem spalania i dzięki temu, zmniejszenie ilości toksycznych składników zawartych w spalinach. To właśnie między innymi, dzięki temu, podróżowanie na gaz jest ekologiczne.

 4. Wszechstronność

  Jeszcze do niedawna uważano, że instalacje gazowe nadają się tylko do starych modelu samochodów z prostym silnikiem. Technika idzie do przodu i obecnie modele aut, do których nie da się zamontować instalacji LPG to nieliczne wyjątki.

  samochody na parkingu

  Dzięki wielu generacjom instalacji i szerokiej wiedzy fachowców, instalacja LPG sprawdzi się w wielu modelach, z silnikami nie tylko z bezpośrednim wtryskiem. Wystarczy wybrać się do zaufanego warsztatu i poprosić o pomoc fachowców. Serdecznie zapraszamy do naszego warsztatu w Wirach, gdzie z przyjemnością pomożemy Ci wybrać najlepszy dla Ciebie model instalacji gazowej!