10 maja 2018

Wybierając nowy samochód, kiedy zastanawiamy się jaki napęd będzie najbardziej ekonomiczny. Diesel wydaje się idealny na długie trasy, niestety ceny ropy ciągle rosną, a awaria niesie ze sobą wysokie koszty. Silnik benzynowy jest tańszy w naprawie, ale sporo pali. Najbardziej ekonomiczne wydają się te z napędem hybrydowym i LPG. A gdyby połączyć zalety obu i jeszcze bardziej obniżyć koszty?

NAPĘD HYBRYDOWY – ROZWIĄZANIE PRZYSZŁOŚCI

Samochody z napędem hybrydowym to odpowiedź na potrzeby współczesnego świata. Połączenie silnika benzynowego i elektrycznego, pozwala na znaczne obniżenie kosztów paliwa. Istnieją modele, w których do prędkości 50 km/h, zużycie paliwa jest praktycznie żadne!

 

Dodatkowo, samochody z takim napędem, posiadają zdecydowanie mniej skomplikowany silnik, niż ma to miejsce w samochodach z silnikiem Diesla. Nie ma tu filtra cząstek stałych czy innych części, które przysparzają zmartwień osobom poruszającym się głównie po mieście. Ich wymiana jest często bardzo kosztowna.

Hybryda to idealne rozwiązanie do miasta – częste hamowanie ładuje akumulator. Dzięki temu zużycie paliwa jest mniejsze, a jazda hybrydą jest bardzo ekologiczna.

LPG – EKONOMIA I EKOLOGIA

 

 

O zaletach posiadania instalacji LPG wypominaliśmy już w naszych wpisach, dlatego tylko tu zamieścimy tylko krótkie przypomnienie. Główne zalety instalacji LPG to:

  • zmniejszenie wydatków na paliwo;
  • ekologiczna jazda – mniejsza emisja CO2;
  • możliwość wykorzystania alternatywnego zbiornika paliwa w czasie długiej trasy;

HYBRYDA NA LPG – INNOWACYJNE ROZWIĄZANIE

Połączenie napędu hybrydowego z LPG wykorzystuje w swoich samochodach Toyota, wprowadzając do sprzedaży m.in. model JPN Taxi, który ma być wykorzystany podczas Igrzysk Olimpijskich w 2020 roku.

Takie rozwiązanie to maksymalne wykorzystanie potencjału obu rodzajów instalacji. Owocuje zwiększeniem pieniędzy zaoszczędzonych na paliwo – silniki hybrydowe są uważane za ekonomiczne, a montując w nim gaz jeździsz prawie jak za darmo!

Zużycie gazu w hybrydzie z zainstalowanym LPG jest niewielkie, dlatego możesz przejechać większą ilość kilometrów na jednym zbiorniku, w porównaniu do benzyny czy Diesla z LPG. Dzięki temu poruszając się na przykład autostradą, po przejechaniu 100 km, zapłacimy za paliwo mniej więcej tyle samo, albo nawet mniej niż za przejazd płatnym odcinkiem!

 

 

Rzadsze wizyty na stacji benzynowej to też bardziej komfortowa podróż, przekonująca niedowiarków o tym, że hybryda to idealny typ silnika do zamontowania w nim LPG. Przekonali się o tym taksówkarze, którzy montując LPG w swoich samochodach z silnikiem hybrydowym potrafią przejechać 100 km nawet za kilkanaście złotych.

Hybrydę i LPG łączy również to, że oba mają korzystny wpływ na stan naszej planety. Dzięki ograniczonej do minimum emisji CO2, taka opcja przekona każdego, kto ceni sobie ekologiczne rozwiązania.

Hybryda doskonale sprawdza się w mieście, więcej spala w trasie. I tu z pomocą przychodzi instalacja LPG, która pomaga obniżyć koszty paliwa do minimum, a Twój samochód „mało pali” bez względu na warunki!

GDZIE ZAŁOŻYĆ

LPG dla silników hybrydowych założysz w naszym warsztacie w Wirach, pod Poznaniem. Ta innowacyjna instalacja sprawi, że w Twoim portfelu po wizycie na stacji zostanie więcej pieniędzy, a sama podróż będzie przyjemnością.

Wybierając warsztat do założenia LPG dla silnika hybrydowego lub innego, zwróć uwagę, by było to miejsce cieszące się dobrą opinią i posiadające zespół doświadczonych fachowców. W naszym warsztacie, kompleksowo doradzimy Ci przy wyborze instalacji, a jakość naszych usług pozwoli na komfortowa jazdę przez wiele kilometrów!

HYBRYDA NA LPG – NASZA REALIZACJA

 

 

Na zdjęciu Toyota Auris Touring Sports Hybrid rok prod. 2018. Auto posiada silnik o pojemności 1798 cm3 o mocy 73 kW. Do prędkości 50 km/h samochód korzysta z napędu elektrycznego, po czym płynnie przełącza się na LPG.

 

 

Miejsce do tankowania znajduje się pod wlewem benzyny, więc uzupełnianie gazu jest łatwe bezproblemowe.

 

 

W miejscu koła zapasowego znajduje się duży zbiornik na gaz o pojemności 47 litrów, o średnicy 630 cm. Tak duża pojemność pozwala na przejechanie większej ilości kilometrów, bez konieczności odwiedzania stacji benzynowej.

 

 

Instalacja LPG w hybrydzie to jednorazowy wydatek, który gwarantuje wieloletnie oszczędności. Nowoczesne silniki doskonale pracują po zainstalowaniu LPG. Dzięki instalacji gazowej zyskujesz auto, które jest ekonomiczne nie tylko w mieście ale i w trasie.

 

 

Zapraszamy do odwiedzenia naszego warsztatu!