Sprawna klimatyzacja samochodowa to podstawa. Letnie podróże trudno sobie wyobrazić bez sprawnej klimy w aucie. To nie tylko komfort jazdy ale też i bezpieczeństwo. Wysoka temperatura w samochodzie ma wpływ na zmęczenie kierowcy, opóźnia refleks i osłabia czujność, tak potrzebne w czasie trasy. Jakość czynnika w klimatyzacji ma również niebagatelny wpływ na zdrowie osób podróżujących autem.

Posiadamy urządzenia serii ACS firmy Bosch, które gwarantują komfortową obsługę, dokładność oraz zautomatyzowany przebieg pracy. Urządzenie umożliwia również odgrzybianie i kompleksowe czyszczenie oraz dezynfekcję klimatyzacji bez konieczności jej demontażu.

Zapraszamy na serwis klimatyzacji samochodowej!

Nasz serwis klimatyzacji samochodowej korzysta z urządzenia serii ACS Bosch. Dzięki temu proces serwisowania klimatyzacji jest w pełni zautomatyzowany. Wykluczenie z tego procesu czynnika ludzkiego, automatycznie powoduje, że w czasie serwisu klimatyzacji samochodowej precyzyjnie:

  • odsysany jest czynnik chłodniczy, poddawany następnie recyklingowi
  • usuwany jest stary olej
  • opróżnianie połączone jest z końcowym sprawdzeniem szczelności
  • układ klimatyzacji napełniany jest świeżym olejem i środkiem kontrastowym
  • dokładnie napełniany czynnikiem chłodniczym

W czasie serwisu sprawdzana jest skuteczność chłodzenia i działania wszystkich elementów układu klimatyzacji. Serwis klimatyzacji powinno przeprowadzać się raz w roku!

Profesjonalny serwis klimatyzacji samochodowej polega na całkowitym usunięciu czynnika chłodniczego oraz oleju sprężarkowego, usunięciu wilgoci z systemu, napełnienie układu określoną ilością nowego oleju oraz oryginalnego czynnika chłodniczego. Serwis polega również na sprawdzeniu skuteczności chłodzenia oraz sprawdzeniu działania poszczególnych elementów układu. Wszelkie usterki i nieszczelności powinny być natychmiast usuwane.