04 grudnia 2018

Od prawie 20 lat kierowcy mogą zlecić montaż instalacji LPG w Autogaz Wiry koło Poznania. Technicy – mechanicy z tej firmy nie polegają tylko na swoim wieloletnim doświadczeniu. Cały czas uczestniczą w różnych szkoleniach, aby jeszcze lepiej montować instalacje LPG oraz serwisować samochody z napędem na autogaz.

W ostatnim czasie pracownicy Autogaz Wiry uczestniczyli w różnych szkoleniach. Spotkania były organizowane, głównie przez producentów instalacji gazowych. Co było szczególnie istotne dla mechaników, którzy na co dzień montują w pojazdach części różnych producentów. Oczywiście korzystają z elementów od sprawdzonych dostawców.

Pracownicy Autogaz Wiry koło Poznania starają się często brać udział w szkoleniach.

Instalacja LPG na miarę

O tym jaka instalacja LPG powinna być zamontowana w samochodzie, decyduje nie właściciel samochodu, ale profesjonalny technik – mechanik. Nie ma bowiem gotowych instalacji LPG do poszczególnych samochodów. Wszystkie podzespoły (m.in. sterowniki, wtryskiwacze gazowe, reduktory, zbiorniki, wielozawory) są dobierane indywidualnie. A tylko doświadczony mechanik wie, które elementy powinien zamontować w pojeździe.

Im więcej nowych samochodów pojawia się na polskich drogach, tym większa jest możliwość zastosowania różnych typów instalacji LPG. Dlatego tak ważne jest, aby pracownicy Autogaz Wiry cały czas się szkolili. Podczas warsztatów, w których ostatnio uczestniczyli, mogli poznać nowe rodzaje elementów instalacji LPG.

Profesjonaliści dzielą się doświadczeniami

Szkolenia to też świetna okazja do tego, aby technicy – mechanicy mogli wymienić się doświadczeniami. Porozmawiać o samochodach, w których napotkali na więcej trudności przy montażu instalacji LPG oraz opowiedzieć o tym, jak poradzili sobie z problemami. To też jest bardzo cenna wiedza, która przydaje się fachowcom z Autogaz Wiry na co dzień.

Przecież główny cel ich pracy to zamontowanie takiej instalacji LPG, która będzie dostosowana do samochodu klienta i posłuży mu wiele, wiele lat. Akurat w tej kwestii nie ma przesady.

Podczas szkoleń pracownicy Autogaz Wiry koło Poznania mogą wymienić się doświadczeniami z innymi technikami – mechanikami.

 

Zdarza się, że mechanicy Autogaz Wiry serwisują samochody, w których kiedyś montowali instalację LPG. Najpierw takim autem jeździł ojciec, a ponieważ pojazd cały czas jest sprawny, a instalacja działa bez zarzutu – podarował on cztery kółka synowi. I teraz junior jeździ ekonomicznie i ekologicznie na gazie oraz regularnie korzysta z serwisu w Autogaz Wiry koło Poznania.